Svatováclavská vinice a Villa Richter |ve znamení vinařských akcí

11.09.2017 |

Villa Richter na Svatováclavské vinici pořádá již desátým rokem několik vinařských akcí. Tradiční Svátek růžových vín (1. 5.) nebo Svatováclavské vinobraní (28. 9.) každoročně přilákají do areálu s nejpůsobivějším výhledem na Prahu na 2,5 tisíce milovníků dobrého vína. Letos v září k nim ještě přibude Proseccofest.

Proseccofest rozšumí Pražský hrad

Lehké, podmanivé, osvěžující, šumivé, s typicky italským espritem a elegancí. Takové je Prosecco DOC, které si získalo miliony fanoušků po celém světě. V neděli 10. září přijedou italští vinaři představit svá vína do Prahy, a odstartují tak novou tradici festivalu Proseccofest. První ročník festivalu Proseccofest nabídne v neděli 10. září od 11 do 17 hodin v okouzlujícím areálu Svatováclavské vinice a Villa Richter na Pražském hradě desítky vzorků šumivých vín vyhlášené italské oblasti Prosecco. Výběr a dovoz reprezentativních vín zajistí samotné Consorzio di Tutela del Prosecco DOC, tedy nejvyšší italská autorita v oblasti vín Prosecco DOC. Za vstupné 250 Kč získají návštěvníci kromě katalogu vín také tři vzorky vína a další degustační žetony bude možné přikoupit. Více na www.proseccofest.cz.

Tradiční Svatováclavské vinobraní na Pražském hradě

Co víte o historii a současnosti vinařského řemesla v Praze? A která pražská vinice je ta vůbec nejstarší? Ve sváteční čtvrtek 28. září od 11 do 18 hod. nabídne odpovědi na ty tyto a mnohé další otázky areál Svatováclavské vinice a Villa Richter na Pražském hradě během tradičního Svatováclavského vinobraní. Návštěvníci akce budou mít možnost se sklenkou v ruce a s úžasným výhledem na historické jádro města ochutnat vína významných moravských a českých vinařství včetně jejich burčáku. Na místě bude také k vidění práce vinohradníka, autentický ruční lis na lisování hroznů a další historické i soudobé artefakty spojené s pěstováním révy a výrobou vína. V celém areálu budou podávána masa na rožni a grilu, sýry, klobásy a další ostatní pochutiny hodící se k vínu. Více na www.villarichter.cz.


Partneři

Aktuální číslo

Předplatné


PřihlášeníRegistrace

Přihlášení uživatele

Pro přihlášení na web zadejte svoje uživatelské jméno a heslo. Přihlášení platí i pro weby časopisů Yacht, WINE & Degustation, Exclusive, Caravan.

Zapomněli jste heslo?

© YACHT s.r.o. | Všechna práva vyhrazena
Created by EI