W-D > Články > Aktuality >

Château de Pommard |Burgundská ikona

23.06.2023 |
Aktuality

Jedním z největších lákadel letošního veletrhu Wine Prague bylo slavné burgundské vinařství Château de Pommard. Společnost Wine Gourmet, dovozce vín Château de Pommard do České republiky, nejen že během veletrhu prezentovala několik základních vín tohoto vinařství, ale její ředitel Radim Masařík společně se zástupcem vinařství Davidem Soulardem uspořádali přímo na veletrhu nesmírně zajímavý masterclass a také dvě řízené degustace s večeří v restauraci Dockhouse. Samozřejmě jsme byli u toho. Pojďme se tedy podívat na jednu z burgundských ikon podrobněji.

Château de Pommard založil v roce 1726 Vivant Micault, sekretář krále Ludvíka XV. Tento zámek, který najdete přímo v centru vesničky Pommard, je dodnes jedním z nejznámějších a nejnavštěvovanějších vinařství v Burgundsku. Vinice Clos Marey- Monge, která se nachází přímo v srdci domény, v těsné blízkosti zámku, produkuje již dlouho skvělý a osobitý Pinot Noir. V současné chvíli vlastní vinařství jedna z nejbohatších rodin USA – Carabello- Baum ze San Francisca –, která koupila tuto doménu v roce 2014. V  historii vinařství se tak stala pátou rodinou, která ho za téměř 300 let existence vede. Rodina přeměnila panství v dokonalý cíl vinařské turistiky a poznání, kde může každý návštěvník zažít fenomén Burgundska.

Celý článek najdete v červnovém vydání WINE & Degustation, které je možné zakoupit ZDE.


Partneři

Aktuální číslo

Předplatné


PřihlášeníRegistrace

Přihlášení uživatele

Pro přihlášení na web zadejte svoje uživatelské jméno a heslo. Přihlášení platí i pro weby časopisů Yacht a WINE & Degustation.

Zapomněli jste heslo?

© YACHT s.r.o. | Všechna práva vyhrazena
Created by EI