W-D > Články > Aktuality >

Výsledky fotosoutěže |WINE & Degustation a Fujifilm

13.03.2018 |
Aktuality

Časopis WINE & Degustation v loňském roce navázal na úspěšnou spolupráci se společností Fujifilm a v podzimních číslech přinesl seriál „Škola fotografování“, zaměřený na témata vína a gastronomie. K tomu vyhlásil soutěž, ve které mohli čtenáři vyhrát opravdu hodnotné ceny, včetně špičkových fotoaparátů. Lektorem každého z dílů této školy byl odborník na slovo vzatý, jehož tvorba na dané téma je široce respektovaná, a čtenářům časopisu se od něj dostalo cenných rad. Je vidět, že čtenáři WINE & Degustation mají o focení vinařské tematiky zájem. Soutěže se mohli zúčastnit všichni, kteří v daném termínu zaslali redakci své fotografie na vyhlášená témata, a do redakce dorazilo během podzimu a v lednu mnoho fotografií. Práce vítězů jednotlivých kategorií i absolutního vítěze celé soutěže vám nyní představujeme a vítězům gratulujeme.

Téma vinařská krajina

1. místo - Roman Slouk - Jak ta fotka vlastně patří

2. místo - Barbora Gábor - Summer in Barossa Valley

3. místo - Kristýna Blažková - Oko sv. Urbana

Téma Člověk a víno

1. místo - Renata Hasilová - Člověk a budoucí víno

2. místo - Kateřina Moravcová - Mohu, nebo ne

3. místo - Marek Houdek - Nevíně

Téma Jídlo a víno jako umělecké dílo

1. místo - Štěpán Filip - Podzimní večer

2. místo - Renata Hasilová - Ve vinicích

3. místo - Veronika Gondová - Zátiší s vínem a jídlem

Téma Instax fotografie

1. místo - Markéta Havránková - Snídaně

 

Absolutní vítěz soutěže

Roman Slouk

Pokud by vám absolutní vítěz fotosoutěže Roman Slouk připadal nějak povědomý, nemýlíte se, mnoho z vás jistě ochutnalo vína, která jsou výsledkem jeho vinohradnického umění. Je manažerem vinohradů Vinařství Sonberk. S fotoaparátem se poprvé určitě setkal doma, jeho táta také fotil. Na střední škole si půjčoval aparát svého bratra a vlastní foťák si pořídil vlastně až na focení svých dětí. Začátek jeho působení ve firmě Sonberk dal této zálibě jinou úroveň. Byly potřeba fotky na různé propagační materiály, na webové stránky a na facebook. Sám říká: „Není pro vinaře nic jednoduššího, než že si vezme fotoaparát při pochůzkách po vinici a prostě se dívá a fotí, má samozřejmě tu výhodu, že je v přírodě víc, než je běžné. A na Sonberku, tam je to velice jednoduché, je zde krásně téměř každý den. Rád fotím krajinu, motýlky, kytičky, moc se mi nedaří fotit lidi.“ 

 


Partneři

Aktuální číslo

Předplatné


PřihlášeníRegistrace

Přihlášení uživatele

Pro přihlášení na web zadejte svoje uživatelské jméno a heslo. Přihlášení platí i pro weby časopisů Yacht, WINE & Degustation, Exclusive, Caravan.

Zapomněli jste heslo?

© YACHT s.r.o. | Všechna práva vyhrazena
Created by EI