W-D > Články > Cesty za vínem >

Vína bývalého Rakouska-Uherska |Ze Štýrska po rakouské hranici až na Moravu

14.08.2019 |
Cesty za vínem

Rakouští vinaři zorganizovali v květnu další ročník akce s názvem Wine Summit, tentokrát na téma vín a kulturních přesahů vinařství podél rakouských hranic. A bylo to nesmérně zajímavé putování rozšiřující obzory vinařské, kulturně-historické i lidské. Pojďme se vydat na některé z nejlepších rakouských vinic, které leží na hranicích této země. Na těch hranicicíh, které až do roku 1918 neexistovaly.

Hranice, které vznikly po roce 1918 ,rozdělily mnoho excelentních terroir a jejich části zůstaly v nově vzniklých zemích. Po druhé světové válce došlo ještě k většímu odloučení vinařské i prosté sousedské kultury vinou nástupu zločineckého komunistického režimu a faktické realizaci železné opony na mnoha těchto místech, kde kultura vína lidi po staletí sbližovala a spojovala. Nyní však naštěstí žijí země sousedící se severní, východní a jižní rakouskou hranicí ve svobodě a můžeme se podívat na vývoj, který od 80. let v těchto oblastech nastal. Cesta povede od rakousko-slovinských hranic v oblasti Südsteiermarka Vulkanland Steiermark přes Eisenberg, Mittelburgenlanda Neusiedlersee, které sousedí s Maďarskem, až k baroknímu paláci SchlossHof blízko slovenských a českých hranic, kde se zaměříme na vína oblasti Weinviertel.

Více informací o jednotlivých vinařských oblastech se dočtete v aktuálním vydání časopisu WINE & Degustation

Text: Michal Šetka

Foto: AWMB


Partneři

Aktuální číslo

Předplatné


PřihlášeníRegistrace

Přihlášení uživatele

Pro přihlášení na web zadejte svoje uživatelské jméno a heslo. Přihlášení platí i pro weby časopisů Yacht a WINE & Degustation.

Zapomněli jste heslo?

© YACHT s.r.o. | Všechna práva vyhrazena
Created by EI