W-D > Články > Aktuality >

Všech 5 000 rakouských vinic |nyní přístupných online

22.09.2023 |
Aktuality

O rakouských vínech, respektive hlavně o jednotlivých vinicích, se můžete nově dozvědět více na oficiálním webu austrianvineyards.com. Tento online „nástroj“, jediný svého druhu na světě, ukazuje, odkud víno pochází, a faktory, které ovlivňují jeho chuť. Každý, kdo chce prozkoumat jedinečné vlastnosti rakouských „Riedů“, najde na stránkách austrianvineyards.com přesně to, co hledá. Po jejich nedávném právním vymezení byly do nástroje přidány „Riedy“ ve Štýrsku, čímž se celkový počet digitálně přístupných jednotlivých vinic zvýšil na téměř 5 000.

„Austrianvineyards.com je místo, kde si milovníci vína mohou vyhledat každý detail o tom, kde se pěstuje jejich oblíbené rakouské víno,“ vysvětluje Chris Yorke, generální ředitel Rakouské vinařské marketingové rady (Austrian Wine Marketing Board). Austrian Wine tento digitální atlas vín vyvíjelo několik let ve spolupráci s Vídeňskou univerzitou a průběžně jej aktualizuje. U každé vinice jsou uvedeny údaje o délce slunečního svitu, průměrné teplotě, srážkách, sklonu, nadmořské výšce a odrůdách vinné révy, které se zde pěstují. K dispozici jsou také podrobné informace o každé vinařské obci a vinařské oblasti. Austrianvineyards.com je tak první a jediný digitální atlas vín na světě, který pokrývá celou vinařskou zemi.

„Austrianvineyards.com je ukázkovým příkladem toho, že Rakousko je jednou z nejinovativnějších vinařských zemí na světě. V žádném případě však neusínáme na vavřínech! Již nyní máme plné ruce práce s vylepšováním stránek,“ dodává Chris Yorke a poskytuje náhled na to, jaká je budoucnost tohoto nástroje. „V současné době pracujeme například na tom, jak do něj zahrnout  podrobné geologické informace,“ uzavírá.


Partneři

Aktuální číslo

Předplatné


PřihlášeníRegistrace

Přihlášení uživatele

Pro přihlášení na web zadejte svoje uživatelské jméno a heslo. Přihlášení platí i pro weby časopisů Yacht a WINE & Degustation.

Zapomněli jste heslo?

© YACHT s.r.o. | Všechna práva vyhrazena
Created by EI