W-D > Články > Cesty za vínem >

Objevování vín údolí řeky Rhôny

11.09.2019 |
Cesty za vínem

Údolí Rhôny je druhou největší apelací ve Francii. Na vinicích, které se táhnou střídavě po obou březích řeky mezi historickými městy Lyonem a Avignonem,se réva vinná pěstuje již 2 000 let. Dnes zde najdete více než 6 000 majitelů vinic a každoročně se zde vyrobí téměř 400 milionů láhví vína. A zdaleka zde neplatí, že má smysl se zabývat pouze věhlasnými apelacemi.Na Rhônu jsme se vydali letos v dubnu v rámci dalšího ročníku akce "Découvertes en Vallée du Rhône". Jde o nejdůležitější vinařskou akci této zajímavé a neustále se rozvíjející apelace."Objevování údolí řeky Rhôny" se letos konalo již po desáté.Týden intenzivních degustací a objevování nových možností rozhodně ukázal obrovský potenciál této oblasti. Týden je však velmi krátká doba na to ochutnat a poznat vše. Ve známých a slavných oblastech jsou karty téměř jasně rozdány a známá jména v podstatě všude potvrzují svou kvalitu.Nicméně mnoho vín z méně známých obcí a oblastí v jižní části údolí řeky Rhôny určitě stojí za zvýšenou pozornost.Nespornou výhodou celé oblasti údolí řeky Rhôny je, že se zde vyrábějí špičková a proslavená vína, ale je zde i mnoho apelací, kde stále vznikají skvělá vína s vynikajícím poměrem kvality a ceny,stačí být otevřený a hledat.

Více zajímavých informací se dočtete v aktuálním vydání časopisu WINE & Degustation.

Foto a text: Michal Šetka


Partneři

Aktuální číslo

Předplatné


PřihlášeníRegistrace

Přihlášení uživatele

Pro přihlášení na web zadejte svoje uživatelské jméno a heslo. Přihlášení platí i pro weby časopisů Yacht, WINE & Degustation, Exclusive, Caravan.

Zapomněli jste heslo?

© YACHT s.r.o. | Všechna práva vyhrazena
Created by EI

Fatal error: Uncaught exception 'TYPO3\CMS\Core\Error\Exception' with message 'PHP Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown line 0' in /domains/yacht-magazine.cz/typo3_main/typo3_76/typo3/sysext/core/Classes/Error/ErrorHandler.php:111 Stack trace: #0 [internal function]: TYPO3\CMS\Core\Error\ErrorHandler->handleError(2, 'Unknown: write ...', 'Unknown', 0, Array) #1 {main} thrown in /domains/yacht-magazine.cz/typo3_main/typo3_76/typo3/sysext/core/Classes/Error/ErrorHandler.php on line 111