W-D > Články > Degustace >

Audience Grand Cru Classé Bordeaux 2017

01.04.2020 |
Degustace

Audience Grand Cru Classé Bordeaux patří každoročně k nejprestižnějším a návštěvníky velmi vyhledávaným jarním vinařským událostem. Každoročně ji pořádá společnost Merlot d'Or, která se na velká vína z Bordeaux specializuje, a letos se tato jedinečná slavnost konala již po šestnácté. O vstupenky je většinou tak veliký zájem, že bývají již před vánočními svátky vyprodány. Je to příležitost ochutnat mnoho slavných vín z prestižních zámků v Bordeaux a své pocity konzultovat přímo se zástupci vinařství. V Jízdárně Pražského hradu se letos v polovině února představovala vína z ročníku 2017, který právě přichází na trh.

Audience je nejen zážitkem pro amatérské milovníky velkých vín, ale je velmi důležitá i pro investory, kteří každoročně nakupují vína systémem en-primeur. Ti všichni mají jedinečnou příležitost zhodnotit nejen úroveň ročníku jako takového, ale především jednotlivých apelací a srovnat si rozdíly v práci a stylu jednotlivých sklepmistrů. Společnost Merlot d'Or, která Audienci od počátku organizuje, přivítala 13. a 14. února 2020 majitele a sklepmistry prestižních vinařství z Bordeaux, kteří přijeli prezentovat svá vína z ročníku 2017. Praha se tak letos opět zařadila po bok měst, jakými jsou Londýn, Paříž, New York nebo Hongkong. Není divu, že tento svátek největších francouzských vín do prostor Pražského hradu každoročně přiláká stovky milovníků vína. Druhý týden v únoru tak letos opět přijelo do Prahy na 40 prestižních vinařství z Bordeaux představit české odborné veřejnosti svůj aktuální ročník 2017. Degustovat bylo možno na 58 vzorků vín. Jako každý rok svá vína prezentovali majitelé a sklepmistři z jednotlivých château, díky čemuž měli návštěvníci možnost dozvědět se mnoho zajímavých a jinak těžko dostupných informací.

Více informací o této audienci se dozvíte v aktuálním čísle magazínu WINE & Degustation.

Text: Michal Šetka

Foto: Michal Šetka a Andrej Formela

 

 


Partneři

Aktuální číslo

Předplatné


PřihlášeníRegistrace

Přihlášení uživatele

Pro přihlášení na web zadejte svoje uživatelské jméno a heslo. Přihlášení platí i pro weby časopisů Yacht a WINE & Degustation.

Zapomněli jste heslo?

© YACHT s.r.o. | Všechna práva vyhrazena
Created by EI