W-D > Články > Degustace >

Sprechen Sie Wein? |Riesling a bůček

28.06.2019 |
Degustace

Pod názvem Sprechen Sie Wein? se v půlce května v Praze konaly dva dny degustací a gastronomických slavností s tématem z názvu více než jasným. Vše se točilo kolem vín, která vznikají v německy mluvících zemích. A jelikož celou dvoudenní slavnost pořádala společnost VinoVinoVino, jejíž portfolio rakouských a německých vín září skutečnými hvězdami z obou zemí, nebyla o špičková vína rozhodně nouze. A jelikož se do této události zapojil i slavný šéfkuchař Jan Punčochář se svou novou restaurací U Matěje i vinný bar Bokovka, nebyla nouze ani o skvělou gastronomii i zajímavá místa pro prezentaci vín i neřízenou oslavu krále vín – Rieslingu.

Rakouské sekty si v poslední době čím dál více zasluhují pozornost. I proto dva dny degustací začaly prezentací a slepou degustací rakouských sektů, s jejíž přípravou pomohla i organizace Austrian Wine Marketing Board. Degustaci koncipovanou jako vyřazovací turnaj řídil Jakub Přibyl, který také návštěvníky primárně z řad odborníků z gastronomie seznámil s posledními novinkami ohledně rakouských sektů a postupně představil všechny vzorky a producenty. Rakouské sekty je třeba začít brát velmi vážně, a to i mezi konkurencí jakýchkoli špičkových šumivých vín světa. To potvrdil i vítězný sekt Bründelmayer Brut, který dokázal zvítězit i nad tajně pro srovnání zařazeným Champagne Perrier Jouët.

Více informací se dočtete v červnovém vydání časopisu WINE & Degustation. 

Text: Michal Šetka

Foto: Archiv společnosti VinoVinoVino


Partneři

Aktuální číslo

Předplatné


PřihlášeníRegistrace

Přihlášení uživatele

Pro přihlášení na web zadejte svoje uživatelské jméno a heslo. Přihlášení platí i pro weby časopisů Yacht a WINE & Degustation.

Zapomněli jste heslo?

© YACHT s.r.o. | Všechna práva vyhrazena
Created by EI