W-D > Články > Pozvánky >

Asociace maďarských vín |na veletrhu Wine Prague 2023

24.04.2023 |
Pozvánky

Ve dnech 16. a 17. května 2023 se v Praze uskuteční profesionální veletrh vína Wine Prague, kterého se zúčastní členové maďarské asociace Fine Wines Association of Hungary. Zájemci o maďarská vína a vinařské oblasti by měli navštívit jejich stánek, kde mohou ochutnat typická maďarská vína a osobně se setkat s vinaři z Fine Wines Association.

Wine Prague je mezinárodní veletrh, jehož cílem je poskytnout profesionální prostředí pro degustace a prezentace vín prodejcům, novinářům, sommeliérům, vinařům a milovníkům vína. Praha, jedno z center střední a východní Evropy, je zároveň hlavním městem České republiky, která je již řadu let jedním z největších trhů s vínem, a je proto ideálním místem pro konání takto významné akce. Kromě hostitelských vinařství z Čech a Moravy se zde představí vystavovatelé z mnoha dalších zemí, včetně Slovenska, Francie, Itálie, Španělska, Portugalska, Rakouska, Německa a některých vinařských oblastí Nového světa. Návštěvníci budou moci ochutnávat, setkávat se s vinaři na stáncích a zúčastnit se řízených degustací.

Členové sdružení Fine Wines Association se velmi těší na možnost představit maďarská vína mezinárodní veřejnosti, která se zúčastní veletrhu Wine Prague. Fine Wines Association byla založena s cílem vzdělávat milovníky vína a odborníky, kteří se zajímají o vína ze střední a východní Evropy, se zvláštním důrazem na maďarská vína. Spolehlivá, kvalitní a jedinečná vína – o to se členové Fine Wines Association snaží již desítky let a odráží to i název „Fine Wines“. Věří, že společnou prací, sdílením znalostí a profesních kontaktů mohou být při propagaci svých vín a svých terroir ještě úspěšnější. Toto spojenectví vyjadřuje slovo „sdružení“.

Členy FWA jsou důležitá a významná vinařství působící ve čtyřech různých vinařských oblastech: Etyeki Kúria z Hornopanonské vinařské oblasti, Tóth Ferenc Winery ze severovýchodu Maďarska, Tokaj-Hétszőlő Organic Vineyards z Tokajské vinařské oblasti a Vida Péter z Panonské vinařské oblasti. Společně jsou schopny poskytnout pestrý, komplexní a přehledný obraz kvalitních maďarských vín. Vinařství reprezentují dominantní styly vín svých vinařských oblastí a společně pokrývají široké spektrum maďarských vín jako kompletní portfolio. Jejich společné hodnoty vycházejí ze skutečnosti, že se jedná o malá a středně velká vinařství s étosem rodinného podniku, s respektem k místním vinařským a enologickým tradicím a s důslednou snahou o neustálé inovace.

Prostřednictvím členů FWA se návštěvníci mohou seznámit s typickými odrůdami révy vinné v jednotlivých vinařských oblastech, typickými cuvée, různými styly vína a zvláštnostmi maďarských vinařských oblastí. Mohou se seznámit s pestrou a širokou nabídkou vysoce kvalitních vín z těchto regionů, která uspokojí všechny chutě, a také s výrobou ekologických a organických vín.

Milovníci vína se o tom všem mohou dočíst také v digitální publikaci, kterou vinařství vytvořila v češtině a angličtině, protože považují za důležité poskytnout spotřebitelům dostatek informací, představit charakteristiku a rozmanitost maďarských vinařských oblastí, vinařských tradic a kultury způsobem, který je pro spotřebitele srozumitelný, aby se mohli s jistotou orientovat v maďarských označeních původu, vinařských oblastech a vínech. Chcete-li se dozvědět více, sledujte skupinu FWA na Facebooku a Instagramu!

Zajímavá fakta

  • Ve vinařských oblastech Egri i Szekszárd se vyrábí víno Bikavér, obě verze vycházejí z vína Kékfrankos, ale mají odlišné specifikace.
  • Ve vinařské oblasti Tokaj dokáže i zkušený sběrač při sklizni aszú (suché, botrytizované bobule) nasbírat za den pouze 6-7 kg hroznů.
  • Vinařská oblast Etyek se vyznačuje chladnějším podnebím, než je celostátní průměr, proto je často přirovnávána k Burgundsku nebo Champagne ve Francii.

Foto: FWA/Korsós Viktor


Partneři

Aktuální číslo

Předplatné


PřihlášeníRegistrace

Přihlášení uživatele

Pro přihlášení na web zadejte svoje uživatelské jméno a heslo. Přihlášení platí i pro weby časopisů Yacht a WINE & Degustation.

Zapomněli jste heslo?

© YACHT s.r.o. | Všechna práva vyhrazena
Created by EI