W-D > Články > Pozvánky >

Vinný sklep Újezd 19 |slaví 15. výročí

05.03.2020 |
Pozvánky

Víno, může pro leckoho představovat téměř neřešitelný rébus. Hledat jeho vůně a chutě a felizofovat o nich bychom mohli hodiny. Pročítat naučné knihy zabere jistě mnoho let a naučit se vinařskému řemeslu často trvá i několik generací. Žádná z těchto činností se ale neobejde bez poznání vína samotného. Základem proto vždy bude sklenka dobrého vína a touha poznat její obsah. Přesně to je filozofie útulné vinárny na pražské Malé Straně, kde se tomuto poznávání můžete věnovat. Ostatně víno, prostředí i přesnou adresu má už ve svém názvu

.... Pokud byste chtěli do Vinného Újezdu zavítat a ponořit se do rébusů obsažených v místním víně, ideální příležitost se vám naskytne 7. března tohoto roku od 15 hodin, kdy vinárna slaví 15. výročí od svého založení. Oslavy jsou pojaty jako festiva lvína a jídla, kdy po celém sklepním prostoru vyrostou stánky s vínem rozdělené dle jednotlivých vinařských oblastí. Součástí je i VIP stánek s archivními víny Bordeauxa Bourgogne a také výjimečný catering, který bude dirigovat šéfkuchař pan Vladimír Šmejkal. A kdo by mohl být lepším rádcem a společníkem při řešení vinných rébusů než samotní vinaři, kteří budou svá vína během výročí prezentovat? Každý významný region, z něhož Vinný Újezd dováží vína do ČR, bude mít v tento významný den své zastoupení, tedy: Rheingau, Rheinhessen, Weinviertel, Alsace, Côtesdu Rhône, Costers del Segre. Ochutnat bude na místě možné více než 100 druhů vín, které doprovodí k vínu vhodně vybrané gastronomické speciality.

 

 


Partneři

Aktuální číslo

Předplatné


PřihlášeníRegistrace

Přihlášení uživatele

Pro přihlášení na web zadejte svoje uživatelské jméno a heslo. Přihlášení platí i pro weby časopisů Yacht a WINE & Degustation.

Zapomněli jste heslo?

© YACHT s.r.o. | Všechna práva vyhrazena
Created by EI