W-D > Články > Testy vín >

Časopis WINE & Degustation uděluje medaile vítězným vínům

Jednou z novinek, kterou časopis WINE & Degustation připravil do třetího ročníku své existence na českém a slovenském trhu, jsou medaile, kterými budou moci vinaři či dovozci vítězných vín v Grand testu, rubrice „Představujeme“ a ve „Vínech měsíce“ označovat svá úspěšná vína. Medaile nejsou udělovány všem vínům, která dosáhnou určitý počet bodů, ale výlučně třem nejlepším vínům v Grand testech, v novinkách pak „Vínu měsíce“ a „Nejlepšímu nákupu“, tedy vínu s nejlepším poměrem kvality a ceny. Tyto medaile budou pro zákazníky obchodů, vinoték, restaurací či přímo vinařů a dovozců jasnou zárukou toho, že víno prošlo některou z degustací časopisu WINE & Degustation a bylo ve velké konkurenci oceněno náročnou degustační komisí časopisu jako jedno z nejlepších vín v dané kategorii, které si na našem trhu můžete koupit. Orientujte se při nákupu vína podle medailí časopisu WINE & Degustation a vyzkoušejte vítězná vína, která ocenily komise největších odborníků v ČR.

Barbera

01.04.2020 |
Testy vín

Odrůdu Barbera najdete v mnoha oblastech Itálie, ale i v některých dalších vinařských zemích.Jejím domovem je však severoitalská oblast Piemonte, kde patří k nejrozšířenějším a nejvíce pěstovaným odrůdám, a na rozdíl od mnoha ostatních oblastí, kde se používá často do kupáží,se Barbera v Piemonte vinifi kuje většinou samostatně. V poslední době udělali výrobci obrovský krok směrem ke kvalitě vín z Barbery, odrůda tak velmi silně nabývá na popularitě u konzumentů i na obchodním významu pro piemontské vinaře. Delikátně ovocná, harmonická a jemná vína s měkkou tříslovinou a vyšší kyselinou jsou velmi vhodná ke gastronomii a ve srovnání seslavnými piemontskými víny, jako je Barolo a Barbaresco, je Barbera cenově mnohem přijatelnější.

Barbera původně pochází z kopců v okolí městečka Monferrato v Piemontu. Dodnes je jednou z nejdůležitějších odrůd v provinciích Asti, Alessandria a Cuneo. Tři nejvýznamnější zóny, ve kterých se Barbera pěstuje a vyrábí, jsou denominace Barbera d'Alba, Barbera d'Asti a Barbera del Monferrato. Vína vznikají jak v základní kategorii, tak v kategorii"Superiore". Zcela speciální postavení má apelace Nizza DOCG, která se v roce 2014 vyčlenila z apelace Barbera d'Asti. V rámci korektnosti našeho srovnání, a samozřejmě především proto, že vína z jednotlivých denominací mají opravdu jiný charakter, jsme podle těchto oblastí rozdělili i vína v testu.

Jan tento Grand test dopadnul se dočtete v březnovém vydání magazínu WINE & Degustation.

Text a foto: Michal Šetka


Partneři

Aktuální číslo

Předplatné


PřihlášeníRegistrace

Přihlášení uživatele

Pro přihlášení na web zadejte svoje uživatelské jméno a heslo. Přihlášení platí i pro weby časopisů Yacht a WINE & Degustation.

Zapomněli jste heslo?

© YACHT s.r.o. | Všechna práva vyhrazena
Created by EI