W-D > Detail zprávy >

Nejlepší vína České republiky, Průvodce 2023–2024 |PŘÍPRAVY FINIŠUJÍ

12.09.2023 |
W-D, Aktuality, Testy vín

S nastupujícím podzimem se opět blíží vydání očekávané publikace Nejlepší vína České republiky - Průvodce 2023-2024. Tým autorů ve složení Michal Šetka, Ivo Dvořák, Jakub Přibyl, Roman Novotný, Richard Süss a produkční manager projektu Václav Tichoň mají aktuálně za sebou letní termíny výběru vín a již netrpělivě vyhlíží poslední zářijové a říjnové termíny degustací, kterými zakončí letošní výběr vín a vinařství do nového, desátého vydání této čtenářsky oblíbené knihy.

,,Aktuálně máme do knihy vybrána vína z více než 120 vinařství, přičemž v září nás čeká další výběr vín z dalších asi 50 až 60 přihlášených vinařství. Zejména letos se těšíme velkému zájmu nováčků, tedy vinařství, která se v knize objeví letos poprvé. Konkrétně selekce vín z Vinařství Karel Novotný, Vinařství Merlon či IWAYINI zatím patřila ke skvělým ukázkám toho, že i mladá vinařství umí vyrobit opravdu špičková vína. Těšit se můžete i na některé navrátilce, kteří se v knize objeví po delší odmlce, a samozřejmě také vinařství, která jsou již po mnoho let stálicemi. Dosud nás nadchly například kolekce vín z vinařství SPRINGER, SONBERK, Ilias, Piálek & Jager, Petr Kočařík, MIKROSVÍN MIKULOV, VINSELEKT MICHLOVSKÝ, Rodinné vinařství SEDLÁK, THAYA vinařství či Víno Kadrnka, ale i od mnoha jiných, samozřejmě nebudu prozrazovat vše," říká o průběhu dosavadního výběru vín do nové knihy autor projektu Michal Šetka.

,,Kolem jubilejního, desátého výročí publikace chystáme mnoho dalších akcí a prezentací. Jednáme i o zajímavém strategickém partnerství, které může zúčastněným vinařům přinést zajímavý odbyt pro jejich úspěšná vína. Vinaři, kteří se chtějí do tohoto projektu ještě přihlásit, mohou stále využít naše zářijové či říjnové termíny výběru vín. Stačí se obrátit na náš produkční tým na e-mailu info@w-d.cz či vaclav@w-d.cz, který jim poskytne všechny nezbytné informace o účasti v letošním jubilejním, desátém vydání knihy Nejlepší vína ČR, Průvodce 2023-2024," uzavírá Michal Šetka.


Partneři

Aktuální číslo

Předplatné


PřihlášeníRegistrace

Přihlášení uživatele

Pro přihlášení na web zadejte svoje uživatelské jméno a heslo. Přihlášení platí i pro weby časopisů Yacht a WINE & Degustation.

Zapomněli jste heslo?

© YACHT s.r.o. | Všechna práva vyhrazena
Created by EI