W-D > E-shop > Knihy >

Knihy


Štvrťstoročie na moriach a oceánoch

Cena vč. DPH 299 Kč

Štvrťstoročie na moriach a oceánoch

AUTOR: Jozef Varsányi

Rok vydání: 2021

Jazyk: slovenský

 

Na moře ho poprvé zlákal přítel v roce 1970, který studoval na námořní škole v Polsku. Z „pozvání“ zůstal nejspíš překvapen, vždyť moře do té doby neviděl. Po více než dvaceti letech nabral dostatek odvahy a v roce 1993 vyrazil za dvouletým dobrodružstvím. „Největším problémem bylo najít posádku na tak dlouhé období plavby. Mnozí měli zájem, ale každého odrazovala délka plavby. Vystrojit jachtu na tak dlouhou plavbu v té době u nás bylo prakticky nemožné. Nebyly přístroje, navigace, satelity, mapy, plachty, prostě nic, všechno jsme museli dovést z Polska,“ píše Jozef Varsányi ve své nové knížce. Loučení se s rodinou nebylo snadné. Aby alespoň symbolicky byla manželka s ním, loď pojmenoval Zuzana. Komunikace v té době nebyla jednoduchá. „V každém přístavu jsme dali pět dolarů na poště, dali nám za to takový žeton a mohli jsme telefonovat pět minut, víc ne. Vždy jsme se těšili na přístavy, abychom mohli domů zavolat,“ vzpomíná v knize Josef Varsányi.

Kniha, která popisuje zážitky autora na mořích a oceánech má 240 stran v pevné vazbě a je doprovázena řadou barevných fotografií. 

Partneři

Aktuální číslo

Předplatné


PřihlášeníRegistrace

Přihlášení uživatele

Pro přihlášení na web zadejte svoje uživatelské jméno a heslo. Přihlášení platí i pro weby časopisů Yacht a WINE & Degustation.

Zapomněli jste heslo?

© YACHT s.r.o. | Všechna práva vyhrazena